• Tamirci İş yeri Sahipleri Üye olabilir . Üyelik onayı için İletişim : 0545 623 60 94

You must be a mechanic to become a member of the forum.

50PA515E CEC ve ARC Ayarları

M Çevrimdışı

Müşteri

Yeni Üye
Onaylı Üye
Herkese Merhaba;

1.) Profilo markanın 50PA515E modelini kullanıyorum.Film ve müzik için Samsung markanın bir SoundBar'ını aldım.Receiver ve Apple TV için CEC ve ARC özellikleri ayarlarını tv üzerinden yaptığımda sürekli görüntü esnasında ekranımda ses seviyesi alıyorum ve sesi 3-5 saniye kesip tekrar açıyor. Bu durumu 10 saniyede ve sürekli olarak yapıyor.Bunun için kendim şöyle bir yol izledim. Apple Tv HDMI çıkış => Tv HDMI 1 Giriş sonra HDMI 2 çıkış SoundBar HDMI giriş yaparak tv üzerinden CEC ve ARC leri aktif ettim sorun devam etti, HDMI 2.1 Kablosu aldım tekrar kapattım tekrar kurdum aynı problem devam etti.Yardımcı olabilir misiniz nasıl çözebilirim.

2.)Tv nin üzerinde youtube uygulaması hariç tüm uygulamarda düzenli çalışmıyor.Netflix te film veya diziler arası seçme yaparken sağa sola gitmiyor.Prime Video ve Disney+ da menüde gezebiliyoruz lakin filmi veya diziyi başlatmıyor 15 dk beklediğim halde.Exxenn uygulamasını girmek ve yayın izlemek bile tv yi kapatıp tekrar başlatıyor.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

Cuma İMAM

Administrator
Admin
Onaylı Üye
İçeriği görebilmek için lütfen Kayıt Olun hesabınızı onaylamak için Admin iletişime geçiniz.
sevgili ustacım tv nizde kullanılan anakart 17mb130p bu anakartlarda ram duşuk netflix youtube vs. donma kasma problemi ondan kaynaklaniyor güncel yazılım denemenizi tavsiye ediyorum ama kesin çözümmü - deneme yanılma yolu ile belli olacak

gelelim ses problemine kullandiginiz ses sistemleri kaliteli ancak tv de ki kart malesef o kadar kaliteli degil tahminimce kart desteklemedigi için o sorunları yaşiyorsunuz tabi bunlar benim fikrim ve tecrubem belki daha iyi bilgisi olan ustam illaki vardir ve yardimci olacaklardir.

M Çevrimdışı

Müşteri

Yeni Üye
Onaylı Üye
Üstat biraz araştırdım lakin bulamadım.Sitedeki bir link de var güncel mi bilmiyorum.Yazılım var ise paylaşır mısınız

C Çevrimdışı

Cuma İMAM

Administrator
Admin
Onaylı Üye
Tv nin bilgilerini eksiksiz paylaşirsaniz yardimci olacaktır ustalarım (ANCAK ANLADIGIM KADARİYLA ELEKTRONİKCİ DEGİLSİNİZ BU YÜZDEN OLASI Bİ AKSİLİKTE BİZ SORUMLULUĞU ALMIYORUZ) Bilginize..

M Çevrimdışı

Müşteri

Yeni Üye
Onaylı Üye
Teşekkürler,Servisi çağırdım olumlu sonuç alırsam tecrübelerimi paylaşırım.

Geri